Aneta Jungerová

Fotografka psů a jiných zvířat

Můj příběh

Svojí první zrcadlovku jsem dostala když mi bylo asi 18 let.
Tenkrát jsem měla jen jednoho psa – Zlatou retrívřici Selly a pohybovala jsem se spíš u koní.
Pamatuji si, jak jsem po Štědrém dnu přiběhla do výběhu za mým koněm Orinem a zuřivě mačkala spoušť a točila kolečkama na foťáku, aniž bych věděla něco o nastavení a fungování zrcadlovky. Jednou to bylo rozmazané, jednou to bylo černé, jednou zase moc světlé… 
Začala jsem se tedy učit pomocí manuálu, literatury, internetu a pokus-omyl.
Po smrti mého milovaného koně jsem z koňského světa odešla a začala jsem fotit psy. 
Mé fotografie se začaly objevovat v různých tiskovinách a hlavně se líbily lidem – mým klientům. Stále častěji jsem dostávala otázky, zda nebudu pořádat kurzy focení a tak jsem se jednou rozhodla a uspořádala svůj první. 
Začala jsem pravidelně učit lidi fotit a navázala jsem spolupráci s časopisem Haf a Mňau, která trvá dodnes. Postupně jsem navázala spolupráci s různými firmami. Mezi mé největší klienty patří firma Yoggies, která vyrábí nejlepší psí krmiva a pamlsky pro psy na českém trhu.
Rozhodla jsem se, že chci ve svém životě dělat to, co mě opravdu baví a naplňuje  a opustila jsem stále zaměstnání a dala se jen na dráhu fotografky psů. 
Fotografování mě dnes živí a jsem moc ráda za to, že jsem se rozhodla pro tu těžší, ale za to šťastnější cestu života na které mě doprovázejí moji tři parťáci – Selly, Cliff a Daisy.

Výbava

Fotoaparát Canon 7D Mark2
Objektiv Canon 70-200 f 2.8  L IS II USM
Objektiv Sigma art 35 mm f 1.4
Objektiv Canon 50 mm f 1.8

Spolupráce

Napište mi